20 bin TL’lik kaza!

Hepimizin başına gelebilir: Mağazada masumca dolaşan bu adam, değeri 20 bin TL’yi bulan televizyonları iskambil kağıdı gibi böyle devirdi!
20 bin TL’lik kaza!

Hemen “terslik” demeyin, çünkü hepimizin başına gelebilir. İngiltere’de elektronik mağazasında dolaşan bir alıcı, büyük ekranlı televizyonları incelerken ortalığı aniden yıktı ve geçirdi. Güvenlik kamerasının kaydettiği görüntülerde genç adamın, çiftler halinde duran dört televizyonun arasına girip eğildiği ve cihazlardan birine yakından baktığı görünüyor. Bu sırada adam, televizyona çarpıyor olsa gerek (bize nefes gücüyle yıkılıyor gibi belirdi), arka arkaya duran iki TV’yi pat diye deviriyor. аnсаk olay burada bitmiyor, adam telaşla ayağa kalkarken arkasındaki televizyonları da yerle bir ediyor. Yaşananların ardındaki adam, ellerini gol kaçıran futbolcuları hatırlatan biçimde kafasına götürürken, aynı bir hareketi müdürüne bu olayı nasıl açıklayacağını düşünen mağaza çalışanı da yapıyor. Daha arkada görünen bir kişi ise kafasını çevirip, yaşananlara şöyle bir baksa da, pek oralı olmuyor ve mağaza keşfini sürdürüyor. İngiltere’deki mağaza zinciri HBH Woolacotts‘un yayınladığı, YouTube üstünde 2,5 milyon izlenmeyi geçen bu videonun sahte olduğunu bahis edenler var, аnсаk sahte olsa bіlе bizi eğlendirmeyi başardığını inkar edemiyoruz. Dahası HBH Woolacotts da yaşananları eğlenceli bulmuş görünüyor. Firma, Facebook sayfasında “bu video gösteriyor оysа, internetten alışveriş gerçekleştirmek daha iyidir” diyen bir kişinin gönderisine şu cevabı verdi: “Bizim web sitemizden olduğu sürece, muhakkak.” Devrilen ve hasar görebilen TV’lerin maliyetinin 5.000 sterlin (takriben 19.000 TL) olduğu söyleniyor. TV’leri deviren adamın mağazaya bir ödemede bulunup bulunmayacağı bilinmiyor; аnсаk TV’lerin domino taşları gibi devrilecek biçimde yerleştirildiğini düşünen sanırız yalnız biz değiliz. Zeynel A. Öztürk

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.