Akıllı Telefonlarda Konum Nasıl Atılır?

Akıllı telefonunuzda Whatsapp, Facebook, Google Maps gibi uygulamalar aracılığıyla nasıl konum atılacağını yazımızdan öğrenin!
Akıllı Telefonlarda Konum Nasıl Atılır?

Arkadaşınız, onu beklediğiniz mekanı bulmakta zorlanıyor mu? Hiç tasa değil, çünkü Android’li telefonunuzla bulunduğunuz konumu mesaj olarak gönderebilir, yol tarif etme derdinden kurtulabilirsiniz. Muhakkak yalnızca bulunduğunuz konumu göndermeniz koşul yok, bambaşka bir konumu da paylaşmanız mümkün. Kendi konumunuzu isabetli olarak paylaşabilmeniz için telefonunuzun GPS özelliğinin açık olmasına uyarı edin. Konumunuzu paylaşmak için izleyebileceğiniz en kolay yolları aşağıda sizlerle paylaştık. WhatsApp, akıllı telefon kullanan hemen hemen herkesin telefonunda yüklü; bu yüzden konumunuzu WhatsApp üzerinden yollamak iyi bir seçenek. Konumunuzu yollamak için göndermek istediğiniz kişinin sohbet ekranını açın ve sağ üstteki ataş simgesine dokunun. Acilen açılan kutudan Konum simgesine dokunun. Konumunuzun isabetli bir biçimde belirlenmesi için birkaç saniye beklemenizi öneriyoruz. Azıcık bekledikten daha sonra “Konumunuzu gönderin” seçeneğine dokunun ve konumunuzu arkadaşınıza gönderin. Arkadaşınız, gönderdiğiniz konumu dilediği harita uygulamasında açıp, yerinizi görebilecek ve hаttа yol tarifi alabilecek. Sohbet için Facebook’un Messenger uygulamasını seçim ediyorsanız, konum yollamak için uygulamanızdan çıkmanıza hiç lüzum yok. Bulunduğunuz konumu yollamak için, bir konuşmayı açın ve ardından “…” simgesine dokunun. Acilen Konum üstüne dokunun; bulunduğunuz konumun üzerinde bir mavi daire göreceksiniz. Son olarak mavi ok simgesine dokunun. Ayrı bir konum paylaşmak isterseniz, haritayı sürükleyerek konumu işaretleyebilir veya arama çubuğunu kullanarak arama yapabilirsiniz. Google’ın popüler navigasyon ve harita uygulaması Haritalar ile bulunduğunuz konumu veya herhangi bir konumu kolayca paylaşabilirsiniz. Bulunduğunuz konumu paylaşmak için haritadaki mavi nokta üzerine dokunun ve aşağıda beliren satıra dokunarak, bulunduğunuz konumun detaylarını açın. Burada “Paylaş” düğmesini bulun ve üzerine dokunun. Son olarak konumunuzu paylaşmak üzere hangi uygulamayı kullanacağınızı seçin. Harita üstünde bulunduğunuz yeri yok, farklı bir konumu paylaşmak istiyorsanız, haritada bu konumu bulun ve haritayı yakınlaştırın. Paylaşmak istediğiniz noktanın üzerine uzun dokunun ve daha aşağı tarafta veri satırının görünmesini sağlayın. Beliren bu satır üstüne dokunarak genişletin ve sağdaki Paylaş düğmesine dokunun. Artık konumu paylaşmak için kullanacağınız uygulamayı seçebilirsiniz. Konumunuzu SMS olarak yollamak için yukarıda yazanların aynısını yapın. Google Maps’te Paylaş düğmesine dokunduktan daha sonra, SMS uygulamanızı seçebilirsiniz.  Konum paylaşmak için siz hangi yöntemi kullanıyorsunuz? Bilgilerinizi bizlerle yorumlarda paylaşın! Zeynel A. Öztürk

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.