Fazla tartışılan ismin interneti kesildi!

Son birkaç haftadır ardı ardına sızdırdığı e-postalarla tekrar gündeme gelen Wikileaks’in kurucusu, internet şoku yaşıyor!
Fazla tartışılan ismin interneti kesildi!

Wikileaks’in paylaştığı tweet’e tarafından, kurucusu Julian Assange‘ın internet bağlantısı “devlet tarafından uluslararası seviyede kesildi”. Organizasyon beklenmedik gelişmelere aleyhinde hazırlıklı olduğunu da açıkladı. Tweet’in arkasından WikiLeaks, daha da net bir biçimde Ekvator hükümetini, gelen baskılara boyun eğmekle suçladı. Assange, adına yapılan cinsel taciz suçlamaları sebebiyle 2012’de Ekvator büyükelçiliğine sığınmıştı. Cumartesi akşamı Wikileaks, Hillary Clinton‘un Goldman Sachs ile yaptığı konuşmayı yayınlamasından sonradan şu tweeti attı “Ekvator hükümetinin Assange’in internet erişimini kestiğini doğrulayabiliriz”. Wikileaks son bir kaç gündür, Clinton’un tercih kampanyasının yöneticisi John Podesta’ya ait yüzlerce e-postayı sızdırmıştı. Clinton’un kampanyası ve Başkan Barack Obama‘nın yönetimi, Wikileaks’i Rus hacker’larla iş birliğine girip Amerika seçimlerinin meşruluğuna çamur atmakla suçluyor. Wikileaks anlattıklarına dair bir delil sunmadı, yetkilileri sorulan sorulara da cevap vermedi. Ali Ruhi Öztürk

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.