Microsoft Nokia’yı Tamamen Bitiriyor

Yazılım devi Microsoft, alımından beri herkesin bildiği telefon markası Nokia ismini yok edecek. Satın alınmasının ardından adı Microsoft Mobelkі olarak değişen Nokia’nın cihazlar vе hizmetler birimi, mobil ürün piyasasındaki adını kaybetmek üzere. Nokia.com altındaki web sitelerinin Microsoft’a ait sayfalara yönlendirilmeye başlanmasının ardından, yeni mobil cihazlardan Nokia isminin kaldırılması hedefleniyor. GeekonGadgets sitesinin elde ettiği belgelerde, Lumia markasının Microsoft Mobelkі tarafından sahiplenildiği vе üretici marka olan Nokia’dan ileride bahsedilmeyeceği ifade ediliyor. Bu bilgi, Microsoft Mobelkі tarafından üretilecek olan yeni cihazlardan, bіr zamanlar Finlandiya’nın simgesi olmuş Nokia’nın silineceğini vе sadece Lumia’nın kalacağına işaret ediyor. Microsoft’un aldığı vе henüz resmen duyurulmamış karar kapsamında, Lumia 830 vе 730 modelleri, üzerinde Nokia marka adı taşıyan son akıllı telefonlar olacak. Gelecekteki cihazların ise ‘Microsoft’ vе ‘Lumia’ marka
Microsoft Nokia’yı Tamamen Bitiriyor

Yazılım devi Microsoft, alımından beri herkesin bildiği telefon markası Nokia ismini yok edecek.

Satın alınmasının ardından adı Microsoft Mobelkі olarak değişen Nokia’nın cihazlar vе hizmetler birimi, mobil ürün piyasasındaki adını kaybetmek üzere. Nokia.com altındaki web sitelerinin Microsoft’a ait sayfalara yönlendirilmeye başlanmasının ardından, yeni mobil cihazlardan Nokia isminin kaldırılması hedefleniyor.

GeekonGadgets sitesinin elde ettiği belgelerde, Lumia markasının Microsoft Mobelkі tarafından sahiplenildiği vе üretici marka olan Nokia’dan ileride bahsedilmeyeceği ifade ediliyor. Bu bilgi, Microsoft Mobelkі tarafından üretilecek olan yeni cihazlardan, bіr zamanlar Finlandiya’nın simgesi olmuş Nokia’nın silineceğini vе sadece Lumia’nın kalacağına işaret ediyor.

Microsoft’un aldığı vе henüz resmen duyurulmamış karar kapsamında, Lumia 830 vе 730 modelleri, üzerinde Nokia marka adı taşıyan son akıllı telefonlar olacak. Gelecekteki cihazların ise ‘Microsoft’ vе ‘Lumia’ marka adlarını taşıması bekleniyor.

GeekonGadgets, Microsoft’un promosyon vе reklamlarda cihazlarının yanına ‘Windows Phone’ logosunu koymaktan da çekindiğini belirtti. Bunun yerine, telefonların sadece Windows logosuyla sunulması bekleniyor. GeekonGadgets, konuya yakın bіr kaynaktan aldığı bilgiye göre, Windows Phone’un ilerideki güncellemelerinde masa üstü versiyonu ile birleşeceğini, bu yüzden arka planda tutulmak istendiğini söyledi.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.