Samsung Elektrikli Otomobil Sektörüne Girebilir

Dünya devi teknoloji şirketleri arasında bulunan Samsung, bazı haber kaynakları tarafından yapılan iddialara göre elektrikli otomobil sektörüne giriş yapabilir. Son yıllarda elektrikli otomobillere artan talep sebebiyle bir çok dünya devi teknoloji firması elektrikli otomobil sektörüne yatırım yapıyor. Konuyla ilgisi olan bir haberde, Samsung’un otomobil sektörünün önde giden isimleri arasında olan BYD Auto’yu satın alacağı iddiası oluyor. Bu satın alma işleminin BYD Auto hisseleri üzerinde bir etki yaratmaması adına resmi olarak dile getirilmeyeceği belirtiliyor. Ancak ortada dolaşan bu iddialar bile BYD Auto’nun hisselerinde %0.34’lük bir düşüş yaşanmasına sebebiyet verdi. Elektrikli otomobillere artan taleplere karşı dev teknoloji şirketlerinin bu tür yatırımlarda bulunması oldukça normal karşılanabilir.
Samsung Elektrikli Otomobil Sektörüne Girebilir

Dünya devi teknoloji şirketleri arasında bulunan Samsung, bazı haber kaynakları tarafından yapılan iddialara göre elektrikli otomobil sektörüne giriş yapabilir. Son yıllarda elektrikli otomobillere artan talep sebebiyle bir çok dünya devi teknoloji firması elektrikli otomobil sektörüne yatırım yapıyor.

Konuyla ilgisi olan bir haberde, Samsung’un otomobil sektörünün önde giden isimleri arasında olan BYD Auto’yu satın alacağı iddiası oluyor. Bu satın alma işleminin BYD Auto hisseleri üzerinde bir etki yaratmaması adına resmi olarak dile getirilmeyeceği belirtiliyor. Ancak ortada dolaşan bu iddialar bile BYD Auto’nun hisselerinde %0.34’lük bir düşüş yaşanmasına sebebiyet verdi.

Elektrikli otomobillere artan taleplere karşı dev teknoloji şirketlerinin bu tür yatırımlarda bulunması oldukça normal karşılanabilir.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.