Twitter, GIF Limitini Yükseltiyor

Sosyal paylaşım sitelerinin hayatımızda büyük bir yeri bulunuyor. Mikroblog siteleri arasında bulunan Twitter, son günlerde getirdiği yeni güncellemeler ile sektördeki yerini korumak istiyordu. Son zamanlarda sektörde bulunduğu yerde düşüş yaşayan Twitter, Instagram uygulamasının indirme sayısında geride kalmıştı. Bu sorunun önüne geçmek adına kullanıcı etkileşimini arttırmayı hedefleyen Twitter, bünyesine yeni güncellemeler ile getirdiği özellikler sayesinde büyük bir ilgi toplamıştı. NBA ve MLS maçlarını canlı olarak yayınlamayı düşünen Twitter, GIF yükleme boyutu konusunda değişikliğe gideceğini belirtti. Twitter, bünyesinde barındırdığı uygulamasındaki GIF yükleme boyutu limitini 5 MB’den 15 MB’ye çıkaracağını belirtti. Ayrıca Twitter’ın, GIF çözünürlüğü konusunda değişikliğe gideceği yönünde iddialar bulunuyor. Bu iddiaların doğruluğu konusunda ne tür gelişmeler olacağı merak konusu oluyor.
Twitter, GIF Limitini Yükseltiyor

Sosyal paylaşım sitelerinin hayatımızda büyük bir yeri bulunuyor. Mikroblog siteleri arasında bulunan Twitter, son günlerde getirdiği yeni güncellemeler ile sektördeki yerini korumak istiyordu.

Son zamanlarda sektörde bulunduğu yerde düşüş yaşayan Twitter, Instagram uygulamasının indirme sayısında geride kalmıştı. Bu sorunun önüne geçmek adına kullanıcı etkileşimini arttırmayı hedefleyen Twitter, bünyesine yeni güncellemeler ile getirdiği özellikler sayesinde büyük bir ilgi toplamıştı.

NBA ve MLS maçlarını canlı olarak yayınlamayı düşünen Twitter, GIF yükleme boyutu konusunda değişikliğe gideceğini belirtti. Twitter, bünyesinde barındırdığı uygulamasındaki GIF yükleme boyutu limitini 5 MB’den 15 MB’ye çıkaracağını belirtti.

Ayrıca Twitter’ın, GIF çözünürlüğü konusunda değişikliğe gideceği yönünde iddialar bulunuyor. Bu iddiaların doğruluğu konusunda ne tür gelişmeler olacağı merak konusu oluyor.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.